Aktuality 2014

19.12.2014
– Pro mě jako pro matku nejšťastnější den na světě, narodila se nám holčička Vendulka. Jsem opravdu šťastná, a moc děkuji svému příteli Radkovi za velkou podporu při porodu. A co by byla Vendulka za koňáka bez koníka??? Pořídili jsme ji malou kobylku welsh mountain pony Goldmane Welsh Rathian z hřebčína Goldmane manželů Duškových.

14.11.2014
– Dovolená našeho plemenného hřebce Zorra skončila :–D Děkuji Petře Kačurové, za 3 měsíční starost a péči. Měl se úžasně.

31.10.2014
– dokončená stavba stájí a koníci můžou domů :–)

29.9.2014
– dnes nás po krátké a zákeřné nemoci navždy opustila naše psí velká kamarádka fenka australského ovčáka ANABELL. Bellinko budeš nám moc chybět.

30.8.2014
– Dnešní den byl pro hřebčín Mischel opravdu velice úspěšný. Naše mladá nadějná klisna Mischel Welsh Fantasy získala 1. místo ve třídě dvouletých klisen welsh cob, a nakonec se stala vícešampionkou celé kategorie Welsh cob. Její matka Rhydfendigaid Ffion skončila na 4. místě ve velice silně obsazené třídě klisen a valachů 3 letých a starších. A nakonec její letošní syn Mischel Fiery Jack získal 1. místo ve třídě hříbat pod matkou welsh cob a stal se celkovým šampionem hříbat všech sekcí. Moc děkuji holkám Barče Rustlerové, Kátě Stránské a Pavlíně Solarové za krásné předvedení.

17.8.2014
– zúčastnili jsme se přehlídky letošních hříbat všech plemen v Bernarticích. Mischel Fiery Jack se stal šampionem hříbat ostatních plemen. :–)

5.8.2014
– Dnes byla prodána letošní kobylka Mischel Sarrah. Přejeme nové majitelce se Sárinkou hodně štěstí.

5.8.2014
– Získali jsme další chovnou posilu pro náš hřebčín. Je to klisna importovaná v roce 2001 z Velké Británie. Letos jí je 19 let a jmenuje se Lasgrug New image po Menai Sparkling Image. Ještě dnes byla odvezena do hřebčína Marrion a připuštěna hřebcem Pretoria Esprit. :–)

23.5.2014
– Koupili jsme chovnou klisnu welsh cob, která je sice původově z otcovo i matčiny strany Menai, ale odchovaná byla v české republice hřebčínem Limetree. Je to 7mi letá hnědka Limetree Miracle, která byla v našem majetku velice krátce jako roční hříbátko. Nyní se vrátila, a hned byla bez problémů začleněná do stáda. Foto dodáme……..

15.4.2014
– naše chovná klisna Rhydfendigaid porodila v jediný zasněžený den v dubnu krásného černého hřebečka. Jmenuje se MISCHEL FIERY JACK vraník se 4 ponožkami, hvězdičkou a slinkou. První hříbě narozené v našem novém domově si celou rodinu tak oblíbil, že o prodeji se se mnou nikdo nechce bavit. Nejspíš zůstane doma s tátou Zorrem.

4.4.2014
– Bohužel v loni naše chovná klisna Bohemia Cherry Rose březí nezůstala. Dnes jsme ale dělali sono vyšetření, a příští rok v lednu můžeme očekávat jejího 9. potomka.

8.3.2014
– prezentovali jsme našeho plemenného hřebce 1408 Bryncadno Fflamddwyn na přehlídce hřebců západočeské oblasti ve Štěnovickém Borku. Moc děkuji klukům za kvalitní předvedení :–)

23.1.2014
– nový a nezvyklý přírůstek v hřebčíně Mischel. Pořídili jsme pro Ráďu novou koňskou kámošku Almu plemene český teplokrevník.

17.1.2014
– První letošní hříbátko hřebčína Mischel je na světě!!!! Je to kobylka po našem plemenném hřebci Bryncadno Fflamddwyn a z matky Hardys Sonnet.