Aktuality 2011

23.12.2011
– Krásné prožití vánočních svátků, hodně štěstí, zdraví, lásky a pohody v novém roce 2012, přeje tým hřebčína Mischel!

25.11.2011
– Hříbata jsou doma!!! Koupili jsme ve Walesu dvě letošní kobylky. Caederwen Can Y Gwanwyn a Broadley Sunny – Day.

20.10.2011
– Všechny letošní hříbátka už mají své majitelé a nové stájové kamarády, a já se už začínám těšit na ročník hříbat 2012. Čekáme 6 hříbátek z těchto spojení:
Rhydfendigaid Ffion X Bryncadno Fflamddwyn – welsh cob (1/2012)
Pretoria Elis X Bryncadno Fflamddwyn – welsh cob (2/2012)
Bohemia Cherry Rose X Bryncadno Fflamddwyn – welsh cob (2/2012)
Brackens Roxanne X Bryncadno Fflamddwyn – welsh cob (3/2012)
Trawel Black Rose X Bryncadno Fflamddwyn – welsh pony of cob type (4/2012)
Ariane van de Klompstee X Bryncadno Fflamddwyn – welsh part bred (4/2012)

15.10.2011
– Další akce a to tentokrát Hubertova jízda v Plasích v organizaci hřebčína Liberte (Petra Vršecká). Já jela opět na klisně Bohemia Cherry Rose, ale velkou radost mi udělala moje dcera Terezka s klisnou Trawel Black Rose. Mladá 3letá klisna s jezdkyní, pro kterou taková akce byla premiérou, a opravdu si to užili. Velké kladné ohlasy od přítomných, protože Růžička jela celou trasu na bezudidlové uzdečce. Počasí bylo jako na objednávku, celý den slunečno, a opravdu jsme si celou jízdu s Terezkou vychutnávali.

8.10.2011
– Zůčastnila jsem se s klisnou Bohemia Cherry Rose Hubertovy jízdy ve Zruči u Plzně, a z naší stáje se mnou ještě jela Martina Slachová s klisnou Brackens Roxanne. Až na opravdu chladné počasí se sobota moc vydařila.

  1. 8. 2011
    – letošní druhá a zároveň poslední výstava je za námi. V plasích nás reprezentovala klisna Trawel Black Rose, která zvítězila ve třídě klisny 3 – 4 leté a byla zařazena do Akceleračního programu. Klisna welsh cob Rhydfendigaid Ffion obsadila ve velice silné třídě klisen 3 letých a starších 3. místo. A velikým sklamáním byla pro mě třída hřebců 3 letých a starších, kde se náš Bryncadno Fflamddwyn – Zorro nádherně předvedl, ale protože je to nepokoj, a nepostavil se do výstavního postoje, posuzovatelka ho v poslední minutě odsunula na druhé místo za hřebce Pretoria Ramirez, který mého názoru nemá takovou mechaniku pohybu jako Zorro. Ale je to jen výstava, a už ted se těším na výstavní rok 2012.

12.7.2011
– Tak bohužel zařazené do Akceleračního programu není ani Ffiona a ani Roxana :–( Ale holky se moc hezky předvedly a ostudu neudělaly. Ve velice silné třídě klisen 3–4 letých (7) obsadila Ffiona 3. místo a Roxy 5. místo. Snad se nám bude víc dařit na konci srpna na výstavě v Plasích :–)

1.6.2011
– už je po všem, tak dokážu napsat jak byl náš Shelby nemocný – vše začalo horečkou v pátek 20.5. (41,5), tu se podařilo srazit zábaly a následně léky. V pátek pozdě večer se jeho stav opět zhoršil, přivolaná veterinářka nás naprosto vyděsila, neb jako diagnózu určila torzi tenkého střeva a jako řešení uspání. Při sonografickém vyšetření se torze střeva nepotvrdila, dostal spoustu léků na bolest, klystýr, neb byl zacpaný, ale stále měl silné bolesti a hodně a bolestivě dýchal. V 8 ráno jsme začali řešit myšlenku, že se převeze do Heřmanova Městce na kliniku. Při telefonické konzultaci s nimi nebyl převoz doporučen a přiklonili se k jiné diagnóze – zánět střev v kombinaci se zápalem plic. V sobotu odpoledne dorazil jiný veterinář, který se k této diagnóze přiklonil a začal Shelbyho dle této diagnózy léčit. Díky bohu, léčba zabrala a dneska už zas Shelbík běhá po pastvině, jakoby se mu nic nestalo. Jedinou připomínkou jsou zatím ještě vyholená místa na bříšku a krku po sonu a kanyle. Snad se to nebude již nikdy opakovat!!!

18.4.2011
– byli jsme na svodu klisen s Rhydfendigaid Ffion ve Zdeslavy u Klatov. Panu inspektorovi se kobylka moc líbila, aby ohodnocena známkou 9.

12.3.2011
– dneska se u nás staly dvě veselé události. V 18.00 hod. porodila naše kravička býčka a ta nejdůležitější zpráva – Cherry porodila ve 20.30 hod. černou kobylku.

6.3.2011
– Dneska ráno v 6.00 hod se klisně Elis narodil hřebeček. Ryzák s lysinkou a 4 bílé vysoké ponožky.